Grzejmy.pl

0,00 zł
Strona głównaSterownikiREGULATOR AURATON T-1 RTH NOWOŚĆ
Szybki kontakt

FHU Merkury
ul. Architektów 38
44-151 Gliwice
salon sprzedaży czynny 
pn-pt 8-17
sobota 8-13


tel. 32/ 445-71-06 sprzedaż 
tel. 604-081-006
fax 32/ 445-71-07
GG 1073698
e-mail: fhumerkury@op.pl

REGULATOR AURATON T-1 RTH NOWOŚĆ

169,00 zł

Producent: Auraton
Kod: AURATON T-1 RTH
Wysyłka:48 godzin
Produkt dostępny (6 szt)
Waga:1.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt

Auraton T-1 RTH

Zastosowanie:
Bezprzewodowy regulator temperatury do sterowania urządzeniami klimatyzacyjnymi i grzewczymi z fabrycznie wbudowaną baterią do 20 lat pracy.
LMS

AURATON T-1 RTH
Jest  to nowoczesny, zbudowany w oparciu o zaawansowany mikroprocesor, ultra-oszczędny, bezprzewodowy regulator temperatury.

Podstawowe cechy produktu

Fabrycznie zamontowana bateria litowa
W regulatorze temperatury AURATON T-1 fabrycznie zamontowano najwyższej jakości litową baterię szwajcarskiej firmy z grupy SWATCH, zapewniającą nieprzerwany czas pracy regulatora AURATON T-1 do 20 lat.
Standardowe regulatory wymagają na ogół wymiany baterii raz w roku. Dlatego zwykły termostat potrzebuje w tym samym czasie od 20 do 40 baterii (powoduje to dodatkowe koszty oraz wprowadza szkodliwe substancje do środowiska).

Praca pod obciążeniem 16 A
Odbiornik AURATON RTH wyposażony został w przekaźnik mogący pracować pod obciążeniem do 16A i technologię nisko-iskrowego przełączania napięcia sieci.

Wolna od zakłóceń komunikacja między urządzeniami
AURATON T-1 oraz AURATON RTH komunikują się na częstotliwości 868 MHz niezwykle krótkimi szyfrowanymi transmisjami (4 ms) zapewniającymi sprawną i wolną od zakłóceń pracę.

Algorytm pamięci cykli załącz / wyłącz
Odbiornik AURATON RTH jest wyposażony w unikalny algorytm analizy cyklów włącz-wyłącz. Cały cykl grzania z ostatnich 24h jest zapisywany w pamięci odbiornika RTH. W przypadku utraty komunikacji z regulatorem T-1 (i/lub termometrem T-2), odbiornik RTH samoczynnie będzie realizował zapamiętany cykl załączeń / wyłączeń z ostatnich 24h. Daje to czas na przywrócenie transmisji (usunięcie zakłóceń) albo naprawę regulatora T-1 bez znaczącego pogorszenia komfortu cieplnego w sterowanym obiekcie.

Podstawowe elementy systemu

Auraton T1AURATON T-1 - Bezprzewodowy regulator temperatury.
Ten bezprzewodowy regulator temperatury zbudowano w oparciu o zaawansowany mikroprocesor zoptymalizowany do pracy na jednej baterii do 20 lat, co czyni go prawdopodobnie najbardziej ekologicznym termostatem na świecie (bateria wbudowana fabrycznie). Dodatkowo jest jednym z najprostszych w obsłudze bezprzewodowym regulatorem temperatury dostępnym na rynku.

Auraton RTHAURATON RTH - Odbiornik.
Odbiornik AURATON RTH montowany przy urządzeniu grzewczym lub klimatyzacyjnym, wyposażono w przekaźnik mogący pracować pod obciążeniem do 16 amper.
Dzięki bezprzewodowej współpracy z regulatorem temperatury nie wymaga dodatkowych prac montażowych, związanych z doprowadzeniem przewodów od regulatora do odbiornika.
Synchronizacja regulatora temperatury AURATON T-1 oraz odbiornika AURATON RTH jest niezwykle prosta i ogranicza się do naciśnięcia jednego przycisku na każdym z elementów systemu.
Dzięki diodom LED, w łatwy sposób można monitorować stan pracy urządzenia.


Dodatkowe elementy systemu - (do zakupienia osobno)

Odbiornik AURATON RTH może współpracować z dodatkowymi, bezprzewodowymi urządzeniami, które przyczynią się do poprawienia komfortu cieplnego w budynku i jednocześnie ograniczają zużycie energii.
( w dodatkowych urządzeniach fabrycznie zainstalowano baterię zapewniającą do 20 lat ciągłego działania)

Auraton H-1AURATON H-1 - Klamka Okienna (element sprzedawany osobno).
Opcjonalnym elementem systemu jest klamka okienna wyposażona w nadajnik oraz czujniki jej położenia. Dzięki temu zamontowana klamka przekazuje informację o "otwarciu" okna.
Klamka wysyła informację do odbiornika RTH, który podejmuje decyzję o zadziałaniu przekaźnika, np. wyłączeniu urządzenia grzewczego w przypadku otwarcia okna lub obniżeniu temperatury o 3°C przy uchyleniu okna, co pozwala na oszczędzenie energii.
Jeden odbiornik RTH obsługuje maksymalnie 25 klamek.

Auraton T-2AURATON T-2 - Termometr (element sprzedawany osobno).
Opcjonalny element systemu, pozwalający na kontrolowanie temperatury w innym pomieszczeniu niż to, w którym znajduje się regulator AURATON T-1.
Np. Chcemy by w „pokoju dziecięcym” zawsze panowała temp. 22°C, natomiast nie chcemy by dzieci miały możliwość zmiany temperatury. W takim przypadku termometr AURATON T-2 instalujemy  w „pokoju dziecięcym” a regulator AURATON T-1 instalujemy np. w kuchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu w „pokoju dziecięcym” zawsze będzie panować, temperatura 22°C niezależnie od wahań temperatury jakie występują w kuchni.


Działanie z urządzeniem grzewczym - możliwe konfiguracje

RTH + T-1
Kontrolowanie temperatury w miejscu zamocowania bezprzewodowego regulatora temperatury T-1.
Podstawowa konfiguracja, niezbędna do sterowania urządzeniem grzewczym. Parując odbiornik AURATON RTH z bezprzewodowym regulatorem temperatury AURATON T-1 mamy możliwość ręcznej nastawy temperatury i jej kontroli w miejscu zamocowania regulatora.RTH + T-1 + T-2
Kontrolowanie temperatury w innym pomieszczeniu niż to, w którym znajduje się regulator T-1.
Jeżeli do tego odbiornika RTH przypiszemy regulator T-1 oraz termomentr T-2, uzyskamy możliwość regulowania temperatury w innym poieszczeniu, niż to w którym znaduje się regulator temperatury T-1.
Np.  Chcemy by w „pokoju dziecięcym” zawsze panowała temp. 22°C, natomiast nie chcemy by dzieci miały możliwość zmiany temperatury. W takim przypadku termometr AURATON T-2 instalujemy  w „pokoju dziecięcym” a regulator AURATON T-1 instalujemy np. w kuchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu w „pokoju dziecięcym” zawsze będzie panować, temperatura 22°C niezależnie od wahań temperatury jakie występują w kuchni.

RTH + T-1 + H-1
Kontrolowanie temperatury współpracując z czujnikiem otwarcia okna
Konfiguracja ta pozwala na sterowanie temperaturą w pomieszczeniu uwzględniając przy tym stan "otwarcia" okna.
  • gdy okno jest zamknięte - sterowanie temperaturą odbywa się normalnie,
  • gdy okno jest uchylone - odbiornik RTH pozwala na obniżenie temperatury w pomieszczeniu o 3°C,
  • gdy okno jest całkowicie otwarte (dłużej niż 30s) - odbiornik RTH wyłączy ogrzewanie.

RTH + T-1 + T-2 + H-1
Kontrolowanie temperatury w innym pomieszczeniu współpracując z czujnikiem otwarcia okna
Takie zestawienie urządzeń umożliwia nam na kontrolowanie temperatury w innym pomieszczeniu niż to, w którym jest umieszczony regulator T-1, uwzględniając stan "otwarcia" okna.
Prezentaca T-1 RTH H-1


Działanie z urządzeniem klimatyzacyjnym

RTH + H-1
Kontrolowanie pracy urządzenia klimatyzacyjnego współpracując z czujnikiem otwarcia okna
Dzięki współpracy klamki okiennej H-1 z odbiornikiem RTH możemy kontrolować pracę klimatyzatora.
Jeśli w pomieszczeniu będzie zamknięte okno, klimatyzator będzie uruchomiony. W chwili, gdy okno zostanie otwarte lub uchylone na dłużej niż 30s. to odbiornik AURATON RTH wyłączy klimatyzator. Ponowne załączenie klimatyzatora nastąpi po zamknięciu okna, ale po czasie nie krótszym niż 90s. od ostatniego wyłączenia. Jest to celowe opóźnienie, aby zapobiec zbyt gwałtownym przejściom urządzeń klimatyzacyjnych pomiędzy stanami włącz-wyłącz, które mogą doprowadzić do uszkodzenia kompresora.
Prezentaca T-1 RTH H-1

Zalety
  • Bezprzewodowy
  • Fabrycznie zamontowana bateria (do 20 lat ciągłego działania)
  • Wyjątkowo prosta i intuicyjna obsługa
  • Obciążalność styków przekaźnika do 16A
  • Unikalny algorytm pamięci cykli załącz / wyłącz z ostatnich 24h

Dane Techniczne
Zakres temperatury pracy: 0  –  45°C
Zakres sterowania temperatury: 7°C;   15  –  35°C
Histereza: ±0,2°C
Ilość poziomów temperatury: 1
Temperatura
przeciwzamrożeniowa:
+7°C
Cykl pracy: dobowy
Kontrola stanu pracy: dioda LED
Maksymalny prąd obciążenia: ~16A
Zasilanie T-1: bateria litowa (wbudowana fabrycznie - do 20 lat ciągłej pracy)
Zasilanie RTH: 230VAC, 50Hz
Zasięg działania: w przeciętnym budynku, przy standardowej
konstrukcji ścian,  ok. 30m
w terenie otwartym do 300m.

Instrukcja obsługi


Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
 
REGULATOR AURATON T-1 RTH NOWOŚĆPlatforma ratalna - zakupy na raty przez internet bez wychodzenia z domu
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.