Grzejmy.pl

0,00 zł
Strona głównaKominkiLazarLAZAR wkład kominkowy SILESIA WM 14,5kw - SZYBA OWALNA SREBRNA
Szybki kontakt

FHU Merkury
ul. Daszyńskiego 154
44-100 Gliwice
salon sprzedaży czynny 
pn-pt 8-17
sobota 8-13


tel. 32/ 445-71-06 sprzedaż 
tel. 604-081-006
fax 32/ 445-71-07
GG 1073698
e-mail: fhumerkury@op.pl

LAZAR wkład kominkowy SILESIA WM 14,5kw - SZYBA OWALNA SREBRNA

8,599,00 zł

Producent: Lazar
Wysyłka:7 dni
Produkt dostępny (1 szt)
Waga:200.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt

wodne kominki z płaszczem

Kominek SILESIA z szybą owalną srebrną z nasadką wodną WM12

Kominki Silesia z modułem wodnym łączy w sobie walory estetyczne klasycznego kominka z funkcjonalnością kotła. Dzięki temu sprawdza się on jako oszczędne uzupełnienie systemu grzewczego. Nowoczesny front oraz duża żaroodporna szyba wkładu kominkowego zapewniają doskonały widok palącego się drewna. Natomiast kurtyny powietrzne i niska emisja CO gwarantują, że będzie ona czysta przez długi czas. Korpus stalowy Silesii produkuje się przy wykorzystaniu najnowszych technologii spawalniczych co przekłada się na wysoką jakość. To wszystko sprawia, że wkłady kominkowe Silesia to najwyższa półka.

Dajemy Ci wybór
Klient ma do wyboru klika wersji kolorystycznych: czarna, srebrna.


materiał:

Stal, szamot

paliwo:

Drewno drzew liściastych

moc:

Konwekcja – 9,5 kW
Woda – 5 kW

sprawność:

82 % - woda

szyba:

Żaroodporna, owalna

drzwiczki:

Owalne, otwierane lewo lub prawo, podwójnie ryglowane


Wodny moduł WM12

Wkład kominkowy Silesia z nasadką wodną WM12 może być stosowany jako jedyne źródło ciepła lecz może on także współpracować z różnego typu kotłami opalanymi gazem ziemnym czy olejem opałowym, kotłami elektrycznymi a także kotłami na paliwa stałe. Gorące gazy powstające w trakcie zachodzącego w korpusie procesu spalania paliwa trafiają do modułu wodnego. Tutaj ich energia cieplna przekazywana jest wodnemu wymiennikowi. Wkłady kominkowe wyposażone w moduł wodny stwarzają możliwość ogrzewania budynków za pośrednictwem instalacji centralnego ogrzewania a także podgrzewania wody użytkowej w bojlerach. Dodatkowo wkłady te zachowują swoją tradycyjną funkcję i oddają sporą część energii poprzez emisję ciepła z szyby i w sposób podobny do kominków konwekcyjnych.

Konstrukcja modułu wodnego została zaprojektowana w taki sposób, by umożliwić osiąganie dużej mocy grzewczej z zachowaniem niewielkich wymiarów modułu. W jego przedniej części, na szczycie, znajdują się króćce, które umożliwiają podłączenie instalacji C.O. i wężownicy zabezpieczającej kominek przed przegrzaniem. Króćce przyłączeniowe instalacji C.O. posiadają na końcach gwinty wewnętrzne a króćce wężownicy zabezpieczającej gwinty zewnętrzne. Znajdują się tam także króćce z gwintem wewnętrznym przeznaczone do instalacji czujników. Zadaniem wężownicy schładzającej jest zabezpieczanie nasadki oraz instalacji przed przegrzaniem, poprzez odbiór nadmiaru ciepła przez wodę pochodzącą z instalacji wodociągowej. Wężownica uruchamia się po przekroczeniu temperatury bezpiecznej pracy, co powoduje otwarcie zaworu termostatycznego. Należy pamiętać iż wężownica zabezpieczająca służy wyłącznie do awaryjnego odbioru ciepła z kominka.

Szamot RATH

Wnętrze wkładu kominkowego wyłożone jest wysokiej klasy szamotem produkcji Rath. Zapewnia to wieloletnią trwałość wkładu oraz doskonałą emisję.

Podwójnie ryglowane drzwi

Podwójnie ryglowane, owalne drzwi posiadają sprężynę domykającą i zbrojoną uszczelkę z pamięcią kształtu, dzięki czemu zachowują szczelność i nie ulegają odkształceniom. Wewnętrzna ramka podtrzymująca szybę wykonana jest ze stali nierdzewnej co sprawia, iż jest ona odporna na żrące środki stosowane do czyszczenia szyb. Estetyczna niklowana klamka pozwala otwierać drzwi nawet wówczas, gdy wkład jest rozgrzany.

Co brudzi szybę?

Zabrudzona szyba kominka uniemożliwia oglądanie palących się w nim polan, a jest to przecież jeden z głównych czynników wpływających na decyzję o zakupie kominka. Niestety brudząca się szyba jest wadą wielu dostępnych na rynku kominków. Zniechęca to właścicieli do używania kominka i w konsekwencji staje się on niepotrzebny, zajmując przy tym miejsce w salonie. A co wpływa na brudzenia się szyby? Jedną z przyczyn jest to, jakiego paliwa używamy. Drewno z drzew liściastych oraz drewno wilgotne znacząco wpływa na szybkość brudzenia się szyby. Na szczęście na rodzaj używanego paliwa mamy wpływ. Jednak inną, całkowicie niezależną od użytkownika przyczyną okopcenia szyby jest zła jakość paleniska, w które wyposażony jest wkład. Przez słabą jakość rozumiemy tutaj wysoką emisję CO. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ten parametr jeszcze przed zakupem wkładu. Producenci muszą podawać wielkość emisji jaką wytwarza dany wkład, a odpowiednie parametry wspomnianej emisji nie powinny przekraczać wartości 0,15 %. Niestety często we wkładach oferowanych na rynku emisja przekracza 0,3 czy nawet 0,4 %, dlatego jest to bardzo istotne, aby skontrolować wielkość emisji przed zakupem kominka.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
 
LAZAR wkład kominkowy SILESIA WM 14,5kw - SZYBA OWALNA SREBRNAPlatforma ratalna - zakupy na raty przez internet bez wychodzenia z domu
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.